مارکت اوردر همان سفارش به قیمت بازار است. یعنی معامله‌گر به کمک مارکت اوردر می‌تواند در بهترین قیمت فعلی و آنی موجود اقدام به خرید یا فروش کند. سفارش یا دستور مارکت اوردر توسط معامله‌گر به کارگزار ابلاغ می‌شود تا خیلی سریع در قیمت‌های موجود اجرا شود.
مارکت اوردر متضاد لیمیت اوردر است. در لیمیت اوردر قیمت خاصی مد نظر است که می‌تواند بیشتر یا کمتر از قیمت فعلی بازار باشد و تنهای زمانی معامله اجرا می‌شود که قیمت بازار به قیمت مد نظر معامله‌گر رسیده باشد. اما در مارکت اوردر، دستور معاملاتی از قیمت‌های فعلی و روز بازار انجام می‌شود. مارکت اوردر (Market Order) ساده‌ترین نوع سفارش است و نیازی هم به تعیین قیمت خاصی نیست. چون‌که در نهایت معامله از قیمت‌های فعلی بازار انجام خواهد شد.
بایستی توجه داشت که شاید در بازار نقدینگی کافی برای مارکت اوردر وجود نداشته باشد، در این صورت معامله از قیمت‌های نزدیک به قیمت فعلی بازار اجرا خواهد شد. اما اگر نقدینگی موجود در بازار کافی باشد یا همان نقدشوندگی بالا باشد، مارکت اوردر هم از قیمت فعلی بازار اجرا خواهد شد.
از مارکت اوردر زمانی استفاده می‌شود که ورود به معامله مهم‌تر از قیمت ورود به معامله است. به طور خلاصه زمانی از این نوع سفارش استفاده می‌شود که معامله عجله زیادی برای ورود به بازار دارد. پس اگر می‌خواهید خیلی سریع وارد بازار شوید و یا خیلی سریع از بازار خارج شوید، باید از دستور مارکت اوردر استفاده کنید.
آموزش متاتریدر: نحوه باز کردن و بستن یک معامله در متاتریدر


سوالات مرتبط