اگر به هر طریقی نمی توانید معامله کنید، گزینه New order غیر فعال است یا نمودار شما آپدیت نمی شود، ممکن است با یکی از این موارد روبرو باشید:

  1. پنجره یا نماد صحیح را انتخاب ننموده اید. دقت داشته باشید که نماد ها در حساب های مختلف تفاوت دارند. به طور مثال در حساب فیکس نماد یورو به دلار EURUSD است. در حساب ان دی دی نماد ها در انتهای نامشان i دارند. یعنی EURUSD.I نماد یورو به دلار در حساب ان دی دی است. همچنین در حساب ان دی دی بدون کمیسیون نماد ها دارای یک F در انتها هستند. یعنی نماد یورو به دلار در حساب ان دی دی بدون کمیسیون EURUSD.F است. همه نمودار های باز را ببندید و با توجه به توضیحات فوق، نمودار صحیح را انتخاب کنید. اگر نماد صحیح را در لیست متاتریدر خود، پیدا نمی کنید اینجا کلیک کنید. 
    • (به طور خلاصه: ابتدا اگر پنجره یا جدول مارکت واچ Market Watch (جدولی که جفت ارزها و نرخ ها در آن نمایش داده شده است) را در صفحه مشاهده نمی کنید، از منوی اصلی پلتفرم متاتریدر، از بخش ویو (View) گزینه مارکت واچ (Market Watch) انتخاب کنید، تا جدول ارزها و نرخ ها (مارکت واچ) در صفحه ظاهر شود. سپس با ماوس روی بخش مارکت واچ (جدولی که جفت ارزها و نرخ ها در آن نمایش داده شده است) رفته و روی یکی از نرخ ها کلیک راست کنید، و در پنجره باز شده گزینه (Show All) (نمایش همه) را انتخاب کنید، با این عمل تمامی محصولات قابل مشاهده خواهند شد. ‎
    • در نسخه موبایل اگر نماد مد نظرتان را مشاهده نمیکنید، باید از گزینه به علاوه ( + ) بالای صفحه لیست نمادها و نرخ ها اضافه کنید)
  2. با مشکل Trade is Disabled رو برو باشید: کلیک کنید.
  3. نماد مورد نظر شما منقضی شده باشد. (نفت، سی اف دی، کالا یا شاخص ها) کلیک کنید.
  4. مشکل در برقراری اتصال با سرور داشته باشید. کلیک کنید.
  5. اگر همه موارد فوق را انجام داده اید و باز هم موفق به انجام معامله یا آپدیت کردن نمودار نمی شوید، با بروکر تماس بگیرید، برای مشاهده راه های تماس با بروکر اینجا را کلیک کنید

سوالات مرتبط